23. 7. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v SV polovině oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 27 až 31°C, na SV kolem 24°C. Noční teploty 17 až 13°C.

STAVEBNÍ ÚPRAVY VE ŠKOLE

Vážení rodiče, občané Vráže, děti a žáci,

ráda bych Vám předala pár informací o průběhu stavebních úprav přes prázdniny. Přestavba nebyla jednoduchá a museli jsme se potýkat s mnoha problémy a kompromisy, aby neohrozily chod v naší MŠ a ZŠ , ale především bezpečnost dětí a žáků.

Přestavba započala v květnu 2018. I když nebylo nic vidět, řemeslníci pracovali v půdním prostoru a na střeše MŠ – Medvíďata. Při bližším prozkoumání trámů se zjistilo, že s námi sdílí půdu i brouček tesařík. Ten nám stavbu obrátil nohama vzhůru. Verdikt zněl „ musíte vystěhovat třídy, budou se sundavat stropy ve třídách, na chodbě a v ředitelně“. My paní učitelky – sběratelky jsme byly v pěkné kaši. Kam všechny ty pomůcky nastěhovat?Jedině jídelna, chodba a III.třída ( hořejší třída 1.ročníku). Vše jsme zvládly. Obec Vráž žákům přispěla na nevšední výuku a to v podobě výletů, exkurzí a v posledním týdnu školy v přírodě. Za vše velice děkujeme.

V době prázdnin opravdu došlo na sundání stropů, hrubé stavby nové ředitelny , vylití podlah v půdním prostoru a zabudování střešních oken , kde vzniknou nové dvě třídy a spisovna.

Čtrnáct dní před začátkem nového školního roku konečně nastoupili malíři, aby nám krásně barevně vymalovali školu. Poté se čistily lina. A pak vše zpět do tříd, věci, věcičky, nábytek, výukový materiál a pomůcky. A 3.září přivítat nové prvňáčky a žáky naší školy.

ZA VŠE PATŘÍ VELIKÝ DÍK VŠEM ZAMĚSTNANCŮM ŠKOLY A OÚ VRÁŽ.

Vážení, vše nekončí i nadále pokračujeme ve stavebních úpravách. Dokončují se třídy a spisovna v půdních prostorách. Nová ředitelna nad mateřskou školkou. Žáci a děti jsou v bezpečí svých tříd, kde získávají nové vědomosti a užívají si začátek nového školního roku 2018/2019.

Těšíme se, až se budeme moci pochlubit kompletním dokončením přestavby školy a Vás pozvat na Den otevřených dveří.

Ještě jednou děkuji všem kdo se podíleli a podílejí na přestavbě školy.

Mgr. Hana Laňová

A jsme bez stropů

pohled do ředitelnyNová ředitelnaPůdaKonečně vymalovánoKrutý uklid