Informace MŠ

Mateřská škola Vráž je umístěna na návsi malé obce v jednopatrové budově nedaleko chráněného území Český kras.  Sídlí v přízemí budovy , kde jsou kromě prostor mateřské školy umístěny ještě školní kuchyně, šatna a školní jídelna. K mateřské škole patří ještě zahrada, která je společná se ZŠ.

Mateřská škola  má od roku 2014 dvě věkově namíchaná oddělení. Její kapacita je 50 dětí. Mateřská škola prošla celkovou rekonstrukcí a byla vybavena novým nábytkem. První oddělení MŠ má dvě místnosti, z nichž jedna slouží jako herna a ložnice současně, druhá slouží jako třída a jídelna. Druhé oddělení MŠ  skládající se z velké herny, která slouží i jako odpočinková místnost po obědě, jídelna i třída.V roce 2020 byly vyměněny koberce a bylo nově vymalováno. Provoz mateřské školy je denně od 6.30 do 16.30 hodin.

Všechny učitelky MŠ pracují s dětmi podle vlastního vzdělávacího programu ZDRAVÁ ŠKOLA, který po ukončení docházky dětí do MŠ navazuje na vzdělávací program základní školy.

Mateřská škola mimo běžných aktivit pořádá pro děti i další akce: pravidelné návštěvy divadel, exkurze, výlety...

Pro rodiče pravidelně pořádáme vystoupení dětí v podobě vánočních a letních besídek.

Jednou ročně nabízíme možnost screeningového vyšetření zraku zdravotnickou pracovnicí.

V MŠ pracují 4 učitelky a asistentka pedagoga.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.