Kroužky MŠ

• určeno pro: děti 4 až 6ti leté
  • četnost: 1x za 14 dní 45 min.
  • poplatek: 200,-/rok

Cílem kroužku je bádání a přirozené poznávání přírody kolem nás. Děti v kroužku provádějí experimenty zabývající se např. magnetismem, mechanickou energií, vlastnostmi kapalin a pevných látek. Děti se seznamují se základy fyziky, matematiky ale i chemie.

• určeno pro: děti 4 až 6ti leté
  • četnost: 1x za 14 dní 45 min.
  • poplatek: 200,-/rok

Kroužek Šikula je zaměřen na výtvarné a pracovní činnosti. Je určen dětem od 4 do 6 let, které rády kreslí a tvoří. Behem roku se seznání s tradičními i méně známými technikami kresby, naučí se pracovat s barvami a získají kladný vztah k vyrábění všeho druhu. Smyslem kroužku je rozvíjet přirozenou tvořivost dětí, podporovat kreativitu a vztah k umění. Svými výkresy a výrobky zkrášlit prostory školky a přispět k příjemnému prostředí a atmosféře MŠ.

• určeno pro: děti 5 až 6ti leté
  • četnost: 1x za 14 dní 45 min
  • poplatek: bezplatně

Určeno pro děti předškolního věku, rozvoj grafomotoriky, příprava na vstup do školy.

• četnost: 1x za 14 dní 45 min
  • poplatek: 200,-/rok

Cílem výuky je nejen zvládnutí a pochopení keramiky jako vyjadřovacího prostředku, ale i arteterapie, rozvoj jemné motoriky u menších dětí a radost z tvořivé práce.

• Vedoucí: Lektorka AJ
  • určeno pro: děti 3 až 6ti leté
  • četnost: 1x za týden  50 min.
  • poplatek: 2 850,- za kurz

Záměrem je seznámit děti s cizím jazykem, zdůraznit jim výhody znalosti cizích jazyků (např. aby se jednou mohly domluvit i za hranicemi naší země). Děti se záměrně soustředí na činnost, cvičí paměť, pracují s obrazovým materiálem. Vnímají a dovídají se nové věci a přemýšlí o nich. Děti se naučí nová slova a porovnávají je s jiným jazykem, učí se je používat. Děti si uvědomí rozdíly mezi mateřským a anglickým jazykem, porovnávají názvy věcí v češtině v angličtině. Mnohdy najdou v obou jazycích podobnost. Nejde nám o výuku, ani o perfektní zvládnutí jazyka mluvenou formou. Snažíme se děti pouze seznámit s cizím jazykem. Na tyto základy pak (v optimálním případě) navazuje výuka v ZŠ nebo jiných kurzech AJ.

• Vedoucí: Lektorka tance
  • určeno pro: děti 3 až 6ti leté
  • četnost: 1x za týden  50 min.
  • poplatek: 1 900,- za kurz

Cílem kroužku je vnímání hudby a rytmu. Moderní tance přizpůsobené malým dětem, taneční hry. Děti navštěvující kroužek se budou účastnit na besídkách MŠ a akcích obce. Včetně kostýmů na vystoupení.

Březen - za kamna vlezem.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.